Aktoriai / Filmai

Viggo – ne visai „blogiukas“

Aš prisimenu ne tik gerus filmus, bet, ko gero daug geriau, aktorius, kurie juose vaidino. Atsiminti pavardes ar veidus man niekada nebuvo sunku, todėl, kai žiūriu filmus, atpažįstu savo mylimus aktorius, o neretai ir vienus ar kitus filmus žiūriu dėl jų. Dar įdomiau, kas slypi už vardo ir pavardės, t. y. žmogaus istorija. Nors biografijų paprastai neskaitau, bet kartais visai įdomu. Pavyzdžiui, ką tik perskaičiau ir sužinojau įdomių faktų apie aktorių Viggo Mortenseną. Žiūrėdamas į jį galėtum pasakyti, kad jo bruožai neįprasti, jis turi savotiško atšiaurumo. Ir, pasirodo, tai paaiškinama.

Viggo Mortensenas yra pusiau danas (iš čia šiaurietiški bruožai), pusiau amerikietis. Negana to, jis yra netrumpai gyvenęs Venesueloje, taip pat Argentinoje.

Keista, bet aktoriaus bruožai skirtinguose filmuose įgauna kitokias prasmes. Pavyzdžiui, barzda ir ilgi plaukai labai derėjo prie žmogaus, gyvenančio fantastiškame golumų, goblinų, orkų, hobitų, elfų, nykštukų pasaulyje. Paskutinėje „Žiedų valdovo“ dalyje („The Lord of the Rings: The Return of the King“, 2003) jis jau neabejotinai primena karalių Aragorną, gyvenantį santarvėje su savo elfe.

Kitame kontekste barzda ir ūsai nebetenka riteriško žavesio, tiksliau, šių (arba ateities) dienų herojai yra kitokie – bandantys išgyventi pasaulyje po apokalipsės, išsaugoti tai, kas brangu. Turiu galvoje filmą „Kelias“ (angl. „The Road“, 2009).
Bene labiausiai minėtas Viggo atšiaurumas atsiskleidžia Davido Cronenbergo filme apie rusų mafiją Amerikoje „Rytietiški pažadai“ (ang. „Eastern Promises“, 2007), kuriame aktorius suvaidino šaltą, bet vis dėlto mokantį jausti mafijos vairuotoją ir „valytoją“ Nikolajų, kuris, kaip vėliau paaiškėja, yra infiltruotas FTB agentas.

Taigi, Viggo Mortensenas yra tas, kuris kažkokiu būdu lieka žmogiškas – ne visai „blogiukas“. Atsiranda už jį blogesnių, pavyzdžiui, su bjauria liga šiuo metu kovojantis Michaelas Douglasas, kuriam taip knietėjo palydėti į amžiną kelionę savo jauną žmoną filme „Tobula žmogžudystė“ (angl. „A Perfect Murder“, 1998).

Viggo Mortensenas filme „Kelias“. Nuotrauka čia.

Aragornas iš „Žiedų valdovo“. Nuotrauka čia.

„Rytietiški pažadai“. Nuotrauką rasite čia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s