Filmai / Režisieriai

Hitchcocko fenomenas

Alfredas Hitchcockas (1899–1980) yra vienas tų retų režisierių, kurio filmus norisi pamatyti visus (ar beveik visus). Režisierius turi savitą braižą, kurio nesupainiosi su jokiu kitu.

Nors Hitchcocko filmų istorijos kartais atrodo kiek pritemptos, kitaip sakant, istorija neatrodo visai realistiška (tuo reikėtų „kaltinti“ scenaristus), žiūrovui įdomu stebėti, kaip viskas įgyvendinta. Kita vertus, Hitchcocko filmai – vienos temos variacijos, juose būtinai pasikartoja trys pagrindiniai elementai: žmogžudystė, teisybės ieškantis pagrindinis veikėjas ir romantiniai santykiai. Holivudas sėkmingai pasigavo šiuos tris ingredientus ir vėliau daugybė scenaristų bei režisierių atkartojo hitčkokiškas filmo ypatybes.

Įdomu žiūrėti senus filmus ir atrasti šaknis, iš kur gi viskas kilo. Tenka pripažinti, kad puikiai parinktų aktorių, geros režisūros dėka Hitchcocko filmai nestelbia daugelį šiuolaikinių filmų. Turbūt ne veltui žiūrovai skiria aukščiausius įvertinimus. Visgi kai kurie režisieriai, pristigę idėjų, bando perdirbti „senukus“. Tačiau remeikai ir Hitchcockas yra nesuderinami.

Nors režisierius yra sukūręs per septyniasdešimt filmų, kone geriausiai žinomas jo filmas „Paukščiai“ (angl. The Birds), dažnai vadinamas siaubo filmu. Žymiosios filmo scenos tapo neatsiejama kultūrinio konteksto dalis. Galbūt filmo populiarumą lėmė tai, kad jis pastatytas gana „neseniai“, t. y. 1963 metais.

Man asmeniškai labiau įsiminę filmai yra 1954 m. Rear Window (lietuviškai tikriausiai skambėtų „Langas į kiemą“), 1960 m. „Psichopatas“ (angl. Psycho) ir kt. Nesvarbu, koks filmas būtų išrinktas geriausiu, aišku viena – savo filmais Hitchcockas pakeitė kino istoriją, palikęs mus ieškoti apgalvotos žmogžudystės įrodymų.

Paveikslėlis

Nuotrauka čia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s