Aktoriai / Filmai

Birdman

Filmas-patyrimas – taip galima pavadinti filmą „Birdman“ (liet. „Žmogus-paukštis“. rež. Alejandro González Iñárritu). Esu teatro mėgėja, o šis kinas-spektaklis įtraukia taip, kaip geriausi scenos kūriniai. Filmas padarytas vieno, nenutrūkstamo kadro principu. Kai paneri į šį stebuklingą pasaulį, tai išneri tik po dviejų valandų. Jokių pertraukų negali būti. Ir tai nuostabu.
Filmas kritikuoja „tinklo visuomenės“ ydas. Vertiname spektaklį jo net nematę, pagal kažkieno nuomonę, nors ta nuomonė gali būti nepagrįsta. Pasirodyk pusnuogis gatvėje, ir tavo filmuką Youtube peržiūrės pusė milijono. Įdėk į Facebook nuotrauką, kur tu sužeistas, ir sulauksi krūvos sekėjų. (Beje, „jei tavęs nėra Facebooke, tavęs iš viso nėra“.) Nuoširdus, atsakingas darbas, menas vargiai kam įdomus. Užtat herojiniai filmai traukte traukia. Ir kaip žmogus nesusiskaidys, viena jo pusė neims priešintis kitai, dar skiriančiai juoda nuo balta? Būti herojumi ar žmogumi – klystančiu, kuriančiu, senstančiu?
Pagrindinį veikėją įkūnijo Michaelas Keatonas, kuris, matyt, žino, ką reiškia slegianti šlovė (juk aktorius vaidino Batmaną). M. Keatonas, kaip ir jo personažas, sugebėjo išsivaduoti iš jį slegiančio personažo gniaužtų. Suvaidinęs šiame filme, tikrai.

P. S. Garso takelis puikus. Tik klausyti jo geriausia žiūrint filmą.

Filmo plakatas.

Reklama

Įrašo “Birdman” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Trisdešimt metų, trisdešimt geriausių filmų – Kino popietė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s