Anime / Filmai

Pasaka apie princesę Kagują

Pasaka… Ar jums kyla mintys apie dar vieną geltonplaukę ilgakasę, uždarytą pilies bokšte? Jei taip, tai veltui, nes šis filmas yra japoniška pasaka. O viskas, kas japoniška, dažniausiai yra kitoniška.
Senokai buvau bežiūrėjusi anime. „Kaguyahime no monogatari“ (angl. The Tale of The Princess Kaguya) mane sudomino dėl gerų atsiliepimų. Filmas nominuotas „Oskarui“ ir pelnė nemažai apdovanojimų. Tai pasakojimas apie nežemiškos kilmės mergaitę, jos tapimą princese. Žemėje ji patiria ir džiaugsmą, ir liūdesį – tokį gyvenimą, koks jis yra.
Filmas labai gyvas, piešimo maniera unikali (bent jau aš tokios kitur nemačiau). Matyti, kad tai ne šiaip filmukas, o tiesiog meno kūrinys.
„Pasaka apie princesę Kagują“ atskleidžia daug Japonijos kultūros detalių: moters-lėlės įvaizdį, japonų ryšį su gamta, jos sudievinimą ir didžiulę pagarbą jai, tikėjimą nežemiškomis būtybėmis, animizmą. Supriešinamas valstietiškas nuoširdumas, paprastumas ir miesčioniška tuštybė.
Žiūrėdamas filmą taip įsijauti, kad negėda nubraukti ašarą.
Filmo pabaiga taip pat nebanali. Joje galima įžvelgti japonų susitaikymą su tuo, kas nepakeičiama, su amžinu mirties ir atsinaujinimo ciklu. Visapusiškai priimti gyvenimą – išmintis, atskleidžiama japonų pasakoje.

Filmo plakatas.

Įrašo “Pasaka apie princesę Kagują” komentarai: 2

  1. Atgalinė nuoroda: Filmoteka

  2. Atgalinė nuoroda: Filmoteka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s