Animacija / Anime / Filmai

Song of the Sea

Man patinka žiūrėti filmus, kurie atspindi tam tikrą istorinį laikotarpį (pvz., „American Hustle“, „Boardwalk Empire“, „Deadwood“. Tačiau filmukai – ką atskleidžia jie? 3D animacija karaliauja kino teatruose. Ir nors filmukų veikėjai skirtingi – mašiniukai, monstrai, pingvinai ir įvairūs kiti gyvūnai – visi jie daugmaž panašūs ir kalba apie esybės paieškas. Net ir geriausi filmukai kartais truputį pabosta. Ar ne dėl nuspėjamumo?..

Gal kam nors keista, bet filmukai turi ne tik komercinę paskirtį. Jie gali būti puiki edukacinė priemonė, supažindinanti, pvz., su kitos tautos kultūra. Tai puikiai daro anime. Jau anksčiau rašiau apie „Princesę Kagują“. Šį kartą japonai mums atvėrė ne keistų, siurrealistinių būtybių pasaulį, o tautosakos perlus. Galime pajusti, kokia yra japoniška pasaka.

Panašiai mane nudžiugino „Song of the Sea“. Airijos, Danijos, Belgijos, Liuksemburgo, Prancūzijos bendros gamybos filmas atskleidžia keltų, būtent airių, škotų, mitologijos grožį. Vakarai turi undinėles, o keltai – vadinamąsias selkie, būtybes, kurios, nusimetusios ruonio kailį, įgyja žmogaus pavidalą. Įdomiau, ar ne?

Filmukas nupieštas nuostabiai ir… Ne, trimatės animacijos čia tikrai netrūksta. Štai keli kadrai.

Taip pat rekomenduoju pasižiūrėti „Ernest et Célestine“ , 2012.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s