Aktoriai / Serialai

„True Detective“. 2 sezonas

Prisipažinsiu, kad serialai užima nemažą mano laisvalaikio dalį. Tačiau jau seniai praėjo laikai, kai TV produkcija buvo antrarūšė (jei išvis kada buvo). Šiuo metu pasirodo labai daug serialų, kurių reitingas IMDB siekia 8 ar net 9.

Vaidinti serialuose geram aktoriui anaiptol nėra „žemas lygis“. Pvz., seriale „The Borgias“ popiežiaus Bordžijos vaidmenį atliko Jeremy Ironsas, pagrindinio vaidmens atlikėjas „The Knick“ – Clive’as Owenas, seriale „Penny Dreadful“ žiba Timothy Daltonas ir Eva Green, o Hanibalą įkūnija žinomas danų aktorius Madsas Mikkelsenas. Vardyti būtų galima be galo.

Atrodo, žinomų aktorių parinkimas pagrindiniams vaidmenims – koziris TV kompanijų rankose. Geriausiai apmokamų TV aktorių sąraše (2014) įrašyti tokie vardai kaip Ashtonas Kutcheris („Two and a Half Men“), Kevinas Spacey („House of Cards“), Charlie Sheenas („Anger Management“) ir kt. Kodėl gi nesutikti, kai mokama tiek milijonų? Ir reitingai dėl šių žvaigždžių smarkiai kyla.

Serialas „True Detective“ taip pat žiba. Ne tik garsiais aktoriais (pirmame sezone vaidina Matthew McConaughey, Woody Harrelsonas). Serialo kūrėjas – Nicas Pizzolatto, prisidėjęs prie serialo „The Killing“ scenarijaus kūrimo.

Pirmas „True Detective“ sezonas traukte įtraukia. Du detektyvai pasakoja, kas nutiko prieš n metų, kiekvienas gyva, natūralia kalba pateikia savo įvykių versiją. Siužetas įdomus ne tik dėl tiriamų nusikaltimų, bet, pirmiausia, dėl dviejų labai skirtingų personažų pasaulėžiūrų susikirtimo. Kaip detektyvas labiausiai žavi M. McConaughey.

Antrame sezone taip pat gausu garsių aktorių: Colinas Farrellas vaidina detektyvą Ray’ų Velcoro, Rachel McAdams – Ani Bezzerides, seriale vaidmenis atlieka Vince’as Vaughnas, Kelly Reilly. Siužetas, tiesa, visai kitoks.

Šiam sezonui būdingi film noir bruožai: užterštas, korumpuotas miestas yra labirintas, kuriame veikėjai pakliūva į nemalonias situacijas, grumiasi su tuo, ką pakeisti, rodos, ne jų valioje. Dėmesio centre – keista žmogžudystė. Seriale keliami sudėtingi klausimai. Veikėjai neatitinka normų: detektyvai daro nusikaltimus, o nusikaltėliai turi savo moralės kodeksą. Visiems būdingas moralinis dviprasmiškumas. Nors sudėtinga istorija išnarpliojama, lieka daug neatsakytų klausimų. Savo stilistika antras sezonas artimesnis minėtajam „The Killing“.

Sprendžiant iš atsiliepimų, daug kam antras sezonas nepatiko. Galbūt tiems, kam patinka country, nebūtinai patinka Leonardas Cohenas. Turiu galvoje temines abiejų sezonų dainas, kurios puikiai atspindi kiekvieno sezono siužetą. Paklausykit.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s